איך אני יכול לעזור

הימים הם ימים מורכבים, ימי משבר. מציאות חדשה נכפית על כולנו ובכל יום מחדש אנחנו נדרשים להתמודד עם אתגרים חדשים- כפרטים, כמשפחה וכקהילה. תחושת הביחד משתנה ומקבלת צורה חדשה. זו הזדמנות עבורנו לחזק את תחושת הקהילתיות, התנדבות והשייכות. התקופה הזו ואיך שנצבע אותה, תשפיע עלינו גם מחר. עוצמתה של הקהילה נמדדת בעיקר בימים קשים. שימרו על הביחד, חזקו אותו, העמיקו את הקשרים ותתמכו זה בזה בכל זמן ובכל מצב. מחקרים מוכיחים כי לעזור לאחר ולהרגיש משמעותי עוזר לשפר גם את המצב הנפשי שלי.

 

  1. התחשבו באחרים - בתוך הבהלה והניסיון לדאוג ששום דבר לא יחסר לנו, זכרו שיש גם אחרים. גם הם זקוקים, שגם להם אולי חסר. השתמשו בתבונה וברגישות במשאבים שאמורים להספיק לכולם.

  2. אם אתם מכירים אנשים שנמצאים בבידוד, שמרו על קשר רציף - גם עם אלו שאיתם אולי לא הייתם בקשר בזמן האחרון. להתקשר,להתעניין, להקשיב ולתמוך. להיות בקשר יכול להקל משמעותית על תחושת הבדידות שלנו ושל אחרים.

  3. התנדבות בימי קורונה- זו ההזדמנות נהדרת להצטרף לעשייה, לקחת חלק, להיות מעורבים. בשעת משבר, אנשים שמרגישים שיש להם תפקידים ומשמעות עבור הקהילה, עוברים את המשבר ביתר קלות. הכנו לכם מאגר של כל מיני אפשרויות להתנדבות ורעיונות שיכולים לעזור לכם לקבל השראה לגביי הדרך שהכי מתאימה לכם להיות מעורבים ולסייע לעצמכם ואחרים בתקופה זו.

לתרום למאגר התכנים של עמיתים בימי הקורונה:

להכין רשימות של: ארגוני סיוע, מטפלים בהתנדבות, קבוצות תמיכה מקוונות בפלטפורמות שונות, הזדמנויות יצירתיות להתנדבות, חוגים הרצאות וקורסים מקוונים, הצגות ומופעים מקוונים, רשימות של סרטים וסדרות מומלצות, כתבות ומאמרים מעוררי השראה לתקופה זו, כלים להרגעה וניהול מתח וכל מה שמקל עליכם ושאתם חושבים שיכול להקל ולהעשיר אנשים בעת שהייה ממושכת בבית.
 

להציע דרך רכז עמיתים באיזורך לתמוך ולסייע למשתתפים בתכנית שמעוניינים בכך על ידי מפגשי וידאו. אפשר להציע תמיכה והקשבה או עשייה משותפת כגון לנגן או ללמוד משהו מעניין יחד.

אפשרות נוספת היא ללמד ולחלוק את הכישורים שלכם במפגש וידאו: מוסיקה, שפות, יצירה, אמנות ועוד.

לסייע לשכנים שלנו: קשישים, נמצאים בבידוד, או אוכלוסיות נוספות שבסיכון: אפשר להציע להביא להם תרופות, מצרכים, ספרים, להניח להם אוכל ליד הדלת או אף להציע להוציא את הכלב לטיול.

הזדמנויות להתנדבות מהבית על רקע משבר הקורונה:

הפגת בדידות לקשישים בודדים בשיחות טלפון-עזר מציון

https://www.ruachtova.org.il/projects/100666

העברת תכנים דיגיטליים עבור בני הגיל השלישי

https://www.ruachtova.org.il/projects/100638

סיוע במענה טלפוני והפעלת חמ"ל פניות- ארגון לתת

https://www.ruachtova.org.il/projects/100668

שיחות טלפון לאנשים- איל- אגודה ישראלית לאפילפסיה

https://www.ruachtova.org.il/projects/100652

קיום שיחות וקשר טלפוני עם קשישים- עמותת יד לקשיש

https://www.ruachtova.org.il/projects/100637

למועצת הנוער בית שמש -העברת תכנים לימודיים לתלמידים וילדים אונליין

https://www.ruachtova.org.il/projects/100649

ארגונים שמחפשים מתנדבים על רקע משבר הקורונה:

לב אחד- כח סיוע אזרחי במצבי חירום. אנחנו מפעילים רשת של מתנדבים לכל אורך ורוחב הארץ, שמטרתם היא לסייע לצרכים של השוהים בבידוד ושאר האנשים שזקוקים לכך - מקניות ואוכל,ועד הסעת הילדים ועוד.

https://live.levechad.org/client/volunteer

הרשות להתנדבות ישראלית- שאלון למתעניין/ת בהתנדבות – סיוע לצרכים בעת קורונה.

http://www.ivolunteer.org.il/?CategoryID=1094&ArticleID=7602

יחידות ההתנדבות ברשויות המקומיות מתכללות את המענים לתושבי כל רשות. להתנדבות צרו קשר עם היחידה במקום מגורכם.

https://www.gov.il/he/Departments/DynamicCollectors/molsa-volunteering-coordinator-at-local-authorities?skip=0&limit=10

השומר הצעיר- בעקבות התפשטות נגיף הקורונה חקלאים רבים מוצאים את עצמם ללא ידיים עובדות בגלל סגר בשטחים ועובדים זרים שאינם יכולים להיכנס לארץ. הם זקוקים באופן מיידי לעובדים או מתנדבים מעל גיל 19.

https://www.hashomer.org.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA-2/%D7%9E%D7%A9%D7%91%D7%A8-%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%94-%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%AA%D7%A0%D7%93%D7%91%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%AA-%D7%95%D7%A2%D7%95%D7%91/

ארגון לתת- לתת סיוע חירום. הארגון פועל במתכונת חירום וזקוק למתנדבים. https://www.latet.org.il/volunteering

עזר מציון- שירותי עזרה וסיוע ע"י מתנדבים בשיתוף הרשויות המקומיות. מסייעים בעזרת מתנדבים באספקה של תרופות, ציוד רפואי ומזון לחולים, למבודדים ולקשישים.

https://www.ami.org.il/forms/corona-volunteering-1

מתנדבי מחוברים לחיים | 052-6785917 (באמצעות הודעת whatsapp)

"מחוברים לחיים" - מערך ההתנדבות של "עזר מציון" פועל לגיוס מתנדבים חדשים ומסייע בשינוע מזון, תרופות, ציוד רפואי ומבחנות מח עצם, וכן בהסעת חולים הנמנעים מנסיעה בתחבורה הציבורית. דרושים בעלי רכב / דו גלגלי מתנדבים!

צרו קשר

  • Instagram
  • Blogger
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • https://www.pinterest.com/amitim18/

עמיתים

לזכויות

amitim@matnasim.org.il

טלפון: 073-2870248

המלאכה 4, לוד